شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨
اخبار > پژوهشکده بیمه برگزار کرد؛ سمینار تخصصی توسعه بیمه‌های زندگی


  چاپ        ارسال به دوست

پژوهشکده بیمه برگزار کرد؛ سمینار تخصصی توسعه بیمه‌های زندگی

سمینار تخصصی توسعه بیمه‌های زندگی برای آشنایی فعالان و علاقه‌مندان با ابعاد جدید این حوزه روز گذشته توسط پژوهشکده بیمه با سخنرانی رییس کل بیمه مرکزی و رییس پژوهشکده بیمه و با حضور مدیران عامل شرکت های بیمه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی با اعلام نیاز به حضور پررنگ تر صنعت بیمه در بازار سرمایه افزود: فضای کسب و کار در صنعت بیمه به شرایط خاصی بستگی دارد که یکی از آن عوامل سطح تورم در اقتصاد است که در استقبال مردم از بیمه های زندگی نقش بسزایی دارد.

ایشان با ابراز امیدواری از تاثیر مناسب سمینارهای تخصصی و حرفه ای اینچنینی در توسعه بیمه های زندگی افزود: بیمه، بانک و بورس سه ضلع مثلث بازارهای پولی و مالی و رکن اصلی اقتصاد هر کشوری به حساب می آیند.

 در ادامه دکتر صفری با ارائه آماری از ضریب نفوذ بیمه‌های زندگی در کشور و مقایسه آن با متوسط جهانی گفت ضریب نفوذ بیمه زندگی در جهان به طور متوسط 33؍3 است درحالی‌که در کشورمان به 31 صدم درصد می‌رسد بنابراین متوسط ضریب نفوذ ایران یک دهم متوسط این ضریب در دنیاست.

وی با اشاره به ماده 11 قانون برنامه توسعه ششم تأکید کرد که سهم بیمه‌های زندگی باید حداقل 50 درصد کل پرتفوی صنعت بیمه باشد.


١٣:٤٥ - سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٨١٠    /    تعداد نمایش : ٦٨٢تقویم